Rybářské žebříčky, rybářské závody

Rybářské žebříčky - Veškeré LRU

Aktuální informace o dění v rybářství trochu jinak

Termíny, výsledky, fotogalerie, komentáře, ...

Aktuálně zadáno 210 termínů závodů
V minulosti zadáno 7078 termínů závodů
Přihlášení | Registrace
Vše | Položená | Plavaná | Feeder | Muška | Přívlač

Kontakt: rybarskezebricky@seznam.cz

Závody 


Letošní ročník našich tradičních rybářských závodů na Benediktu se oproti předešlým ročníkům konal až v druhé polovině září, přesněji 21.9.. Hlavním důvodem posunu závodů z konce května do září je posun koupací sezóny už do konce května, takže během závodu v odpoledních hodinách se stávalo, že koupajících zde bylo násobně více, jak závodících rybářů a docházelo ke konfliktům. V tomto směru se posun velmi osvědčil a to také díky změně dne a času, tedy sobotního dopoledne od časných ranních hodin. Touto dobou jsme tam byli prakticky sami a o koupání nikdo ani neuvažoval.

Celkem se závodu zúčastnilo 34 závodníků z čehož bylo 30 dospělých a jen 4 děti. Musím přiznat, že jsem díky posunu na víkend čekal větší zájem i proto bylo vykolíkováno téměř devadesát lovných míst po celém obvodu nádrže. Po této zkušenosti se pro příští rok vykolíkuje jen nějakých 50-60 míst a pokud přijde v den závodu více zájemců, budou brání v pořadí v jakém se dostaví k registraci jen do počtu míst.

I když to ze začátku vypadalo s aktivitou ryb vlažně, nakonec se nachytalo poměrně hodně ryb, jejichž celková délka dosahovala téměř padesáti metrů. Ze 34 závodníků ulovilo nějakou rybu 19 z nich a 15 rybářů skončilo bez úlovku, což také není úplně špatné skóre.

První místo v kategorii dospělých obsadil Popovič Antonín s úctyhodným výsledkem 1064 bodů (centimetrů), druhou příčku obsadil Martin Mládek s 885 body a třetí skončil Lukáš Halíř s 630 body. Další umístění jsou v přiložené tabulce a ceny byly rozdělovány až do desátého místa.

Vítězem kategorie dětí se stal Lukáš Halíř s 54 body a na druhém místě Troják Matěj s 8 body. Třetí místo zůstalo bohužel neobsazeno, protože se dalším klukům nepovedl žádný úlovek, ale oba dva dostali drobné ceny za účast v závodě.

Mezi závodníky byly rozděleny ceny v celkové hodnotě kolem 15000 Kč, které dodali sponzoři závodu RP U rybářky - Most, RP Sobek - Most, RP U Pankyho - Chomutov. Dále patří poděkování správci areálu Benedikt, který nám byl s přípravou velmi nápomocen. Závodníci, kteří obsadili první místo si navíc vysloužili jako cenu i volnou povolenku pro rok 2020.

Pevně doufám, že příští rok se podaří zvýšit počet závodníků, protože je škoda, že se této akce, která je pro naše členy zdarma účastní jen jedno procento našich členů.  

 

Pro hodnocení závodu nebo možnost diskutovat se musíte přihlásit

Diskuzi k závodu můžete zobrazit zde. Diskuze pro závod je prozatím prázdná.

 

Hodnocení závodu dle uživatelů:

Závod nebyl uživateli prozatím hodnocen.

Závod nemůžete ohodnotit, nejste přihlášen.

 

Datum začátku závodu 21.09.2019
Místo konání závodu Most
Kraj Ústecký
Název závodu Rybářské závody
Název vodní plochy Benedikt
Odkaz na mapu (např mapy.seznam.cz) Odkaz na mapu - Odkaz se otevře se v novém okně
Přihlášky závodníků
V den závodu od 07.00

Pouze pro členy MO.

Časový harmonogram závodu
První část od 08.00 hodin do 11.30 hodin
Typ závodu
Plavaná
Položená
Feeder
Závod pro
Jednotlivce
Startovné
Bez startovného
Typ revíru
Stojatá cca ha
Pořadatel WWW: http://www.rybarimost.eu/

 

 


Copyright © 2013-2020, Rybářské žebříčky, z.s.